Strona główna » Przedszkole » Nauka i zabawa » Jak efektywnie zorganizować dziecku czas?

Jak efektywnie zorganizować dziecku czas?

„Mamo, nudzi mi się…” – ile razy słyszałaś to zdanie, czując się całkowicie bezradna i pozbawiona jakichkolwiek pomysłów? Zastanawiasz się, co zaproponować maluchowi, aby zrobiło się ciekawie? Podpowiemy kilka sposobów, jak można urozmaicić spędzany wspólnie dzień.

 Gdy mama jest w domu

Zdecydowałaś się na bycie mamą na pełny etat i poświęcenie jak najwięcej czasu swojemu dziecku? Fantastycznie, ale czy jesteś świadoma, że tym samym zmieniasz się w animatora gier i zabaw? Oczywiście maluch czasem może bawić się sam, niekiedy się wręcz tego domaga, ale gdy mu się nudzi, to najgorszym rozwiązaniem jest posadzenie go przed telewizorem.

W takiej sytuacji dobrym posunięciem jest posyłanie pociechy na kilka godzin do przedszkola. Towarzystwo rówieśników, masa gier, zabaw i ćwiczeń podziałają niezwykle stymulująco. Będą także inspiracją dla ciebie – przedszkolne zabawy można wykorzystać, spędzając wspólnie czas w domu. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wybierz wesołe przedszkole z interesującymi i nieszablonowymi zajęciami, np. capoeirą. Proponuje to przedszkole w Sosnowcu, którego ofertę odnajdziesz na www.elfik.pl.

Czas w kuchni

Bez względu na to czy dziecko uczęszcza do przedszkola czy nie, czy mama pracuje czy nie – czas spędzony w kuchni jest zawsze niezwykle ciekawy. Nie bój się bałaganu. Zaangażowanie już nawet dwuletniego dziecka do pomocy w kuchni to nie tylko frajda, lecz także sposób na zacieśnianie rodzinnych więzi (warto czasem wciągnąć w to również tatę). Maluch nauczy się różnych rzeczy, a duma z własnoręcznie przygotowanego posiłku lub ciasteczek będzie nie do opisania. Bezwzględnie jednak pamiętaj o bezpieczeństwie!

Czas dla siebie

Kiedy dziecko chce spędzić czas samo, bez rodziców, rodziny i kolegów, ma do tego pełne prawo. Jednak w dużej mierze od nas zależy, co będzie wówczas robiło. Czasem może to być 15 minut bajki, czasem samodzielna zabawa lalkami lub samochodzikami, ale warto zwrócić uwagę, aby część zabawek miała działanie edukacyjno-rozwojowe. Klocki ćwiczą rączki dziecka, teatrzyk kukiełkowy rozwija wyobraźnię, prace plastyczne (wycinanie, malowanie, rysowanie) być może pomogą w odkryciu talentu. Obserwuj dziecko i zachęcaj je do tych aktywności, które lubi, a które są przy okazji szczególnie korzystne dla jego rozwoju. Komputer i telewizor nie są najlepszymi niańkami.

Tagi: , , , , , , ,

Twoje korzyści z rejestracji

  • Kody rabatowe na ubranka dla dzieci wysyłane na Twój e-mail
  • SMS ze zniżkami do sklepów z zabawkami
  • Zaproszenia do darmowych szkoleń online z nagrodami
  • Udział w społeczności Mam na forum
  • Darmowy newsletter z poradami dla młodych mam i kobiet w ciąży
  • Bezpłatny e-magazyn Niebieskie Pudełko
  • Podcasty tematyczne, infografiki oraz webinaria do pobrania
  • Bezpłatne poradniki do pobrania w PDF
  • Konkursy z nagrodami
  • Udział w Niebieskim Konkursie
ZAREJESTRUJ SIĘ

Zobacz również

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Forum

Forum
Advertisement

Pakiety

Będę Mamą Moje pierwsze dni Mam 6 miesięcy Skarb Malucha

Placówki