O tym, że ciąża jest dla organizmu kobiety prawdziwą rewolucją, nie trzeba nikogo przekonywać. Już na pierwszy rzut oka widać, że przechodzi on wiele zmian. I nie chodzi tu tylko o zmiany w wyglądzie, ale również, a może przede wszystkim, o to, co nie widoczne gołym okiem. To właśnie występujące w mikroskopijnych ilościach w ciele kobiety hormony odpowiadają za większość objawów ciąży. Tak zwana burza hormonów, choć może być zjawiskiem gwałtownym jest dobrze uknutym przez naturę planem mającym na celu przygotować ciało matki do przyjęcia płodu, zapewnienia mu odpowiednich warunków i bezpiecznego porodu. Niestety dla matki zmiany hormonalne nie są tak przychylne i zazwyczaj towarzyszą im przykre objawy takie jak nudności, zgaga, napady płaczu albo suchość, zmęczenie, a nawet ból oczu.
Zmęczenie i senność są bardzo częstym zjawiskiem, szczególnie na początku ciąży. Przemożna chęć zamknięcia zmęczonych oczu i zdrzemnięcia się choćby na chwilę towarzyszy większości mam w tym okresie. Potem wcale nie jest łatwiej, bo organizm męczy się dźwiganiem coraz większego brzucha, a zmiany hormonalne wciąż wymuszają lawiny łez z byle powodu. Nic więc dziwnego, że często kobiety w ciąży odczuwają zmęczenie oczu, które z kolei wpływa na pogorszenie się ich ogólnego samopoczucia. Aby dać odpocząć zmęczonym oczom najlepiej zastosować doraźnie kilka kropel Bepanthenu z kwasem hialuronowym oraz zapewnić sobie chwilę relaksu zanim substancja się wchłonie i zregeneruje wytężony narząd wzroku.
Ból oczu niekoniecznie oznaczać musi stan chorobowy, mogą go na przykład odczuwać kobiety w ciąży noszące soczewki kontaktowe. Jednak nie należy go lekceważyć i gdy po zastosowaniu środków medycznych takich jak Bepanthen, ból nie minie, trzeba będzie skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. To bardzo ważne, żeby w ciąży do łagodzenia bolących oczu używać produktów całkowicie bezpiecznych, których działanie oparte jest na substancjach czynnych takich jak kwas hialuronowy i prowitamina B5. Substancje te w naturalny sposób pobudzają procesy regeneracji i przynoszą ulgę bolącym oczom. Leki i kosmetyki stosowane w ciąży nie powinny zawierać żadnych konserwantów.
Suchość oczu dokucza kobietom w ciąży nie tylko ze względu na zmiany hormonalne, ale również z powodu licznych czynników zewnętrznych. Mogą ją powodować nagłe zmiany temperatury, a także przebywanie w klimatyzowanych lub zbyt mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Na suche oczy narzekają również kobiety pracujące podczas ciąży przy komputerze. Także w okresie pylenia traw i pojawienia się powietrzu innych alergenów może pojawić się uczucie piekących oczu czy piasku pod powiekami. Zawierający prowitaminę B5 Bepanthen utworzy ochronną warstwę na powierzchni suchych oczu, nawilży i przyniesie ulgę zaraz po wkropleniu.
Tagi: krople do oczu, kwas hialuronowy, łzawienie oczu, nawilżanie, oczy, zdrowie matki w ciąży
Dodaj komentarz